„Mes, Lietuvos lenkės, galime viską“

Pradėdama neseniai vykųsį susitikimą Lenkų diskusijų klubo (PKD) pirmininkė Ewelina Mokrzecka (Evelina Mokšecka) priminė Lietuvos visuomenėje vyraujančius stereotipus apie Lietuvos lenkes: medicinoje – tai slaugytojos ir sanitarės, pramogų pasaulyje – kelios popžvaigždutės, o versle – geriausiu atveju – smulkios verslininkės. „Šiandienos mūsų viešnios visiškai sugriauna šiuos stereotipus“, – pasidžiaugė moderatorė.

Read more >

Politinė tauta nėra tapati etninei tautai

Atviros Lietuvos Fondas kartu su Lenkų Diskusijų Klubu surengė diskusiją „Koks tautinių mažumų įstatymas yra reikalingas Lietuvai“, kurią išprovokavo Lietuvos socialdemokratų partijos Seime registruoto Tautinių mažumų įstatymo projekto.

Read more >

Valdovų rūmuose išdalyti žmogaus teisių „Oskarais“ vadinami apdovanojimai

Kovo 22 d. vakarą Valdovų rūmuose iškilmingai įteikti Nacionaliniai lygybės ir įvairovės apdovanojimai. Komisija ir internetu balsavę žmonės jais įvertino labiausiai žmogaus teisių srityje 2017 m. nusipelniusius asmenis, organizacijas ir iniciatyvas.

Tautų dialogo apdovanojimu įvertintas Lenkų diskusijų klubas. Tai nepriklausoma Lietuvos lenkų organizacija, rengianti viešas diskusijas ir puoselėjanti politiškai neangažuotą dialogą tarp lenkų ir lietuvių.

Read more >

Valdovų rūmuose išdalyti žmogaus teisių „Oskarais“ vadinami apdovanojimai

Ketvirtadienį Valdovų rūmuose iškilmingai įteikti Nacionaliniai lygybės ir įvairovės apdovanojimai. Komisija ir internetu balsavę žmonės jais įvertino labiausiai žmogaus teisių srityje 2017 m. nusipelniusius asmenis, organizacijas ir iniciatyvas.

Tautų dialogo apdovanojimu įvertintas Lenkų diskusijų klubas. Tai nepriklausoma Lietuvos lenkų organizacija, rengianti viešas diskusijas ir puoselėjanti politiškai neangažuotą dialogą tarp lenkų ir lietuvių.

 

Read more >

Nesprendžiamos problemos Lietuvos lenkus stumia Rusijos link

Siekdama pakenkti dvišaliams Lietuvos ir Lenkijos santykiams, Maskva gana sumaniai išnaudoja Lietuvos lenkų tautinės mažumos problemas – tokią išvadą buvo galima daryti po Varšuvos universitete vykusios diskusijos „Lenkijos užsienio politika ir Lietuvos lenkai“, kurią organizavo Lenkų diskusijų klubas kartu su interneto portalu Eastbook.

Read more >

Iš kokių vadovėlių mokosi tautinių mažumų mokyklų mokiniai?

Pirmasis šiais metais Lenkų diskusijų klubo susitikimas buvo skirtas Lietuvos lenkų švietimo klausimui, susijusiam su mokyklų aprūpinimu vadovėliais. Surengti diskusiją pastūmėjo viešoje erdvėje kilusios kalbos, kad tautinių mažumų mokyklose naudojamų vadovėlių kokybė verčia susirūpinti. Paaiškėjo, kad Lietuvos lenkų mokyklose gimtosios kalbos pradinukai mokosi iš vadovėlių, išleistų iki 2002-ųjų, nors paprastai vadovėliai keičiami kas ketverius metus, o matematikos ir pasaulio pažinimo vadovėlių vertimuose gausu gramatikos, stiliaus, o kartais net logikos klaidų.

Read more >